03 квітня 2020 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Луганській області за допомогою платформи ZOOM було проведено онлайн-нараду для заступників директорів з навчально-виробничої роботи та відповідальних осіб за замовлення документів про освіту ЗП(ПТ)О Луганської області на тему: «Особливості замовлення документів про освіту та учнівських квитків державного зразка у 2020 році». У заході  взяли участь 42 педагогічних працівника із 21 закладу професійної освіти.

Під час онлайн-наради Сергій Підгайко, методист НМЦ ПТО у Луганській області, наголосив що у зв’язку із загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року та проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

       02 квітня 2020 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Луганській області (далі – НМЦ ПТО) було проведено у режимі он-лайн засідання атестаційної комісії І рівня.

    На засіданні було розглянуто питання щодо атестації наступних педагогічних працівників НМЦ ПТО:

        Михайлюк А. А. – методистки кабінету загальноосвітньої підготовки, соціально-психологічного супроводу та виховної роботи;

        Мищенко Т. М. – методистки кабінету інформаційно-аналітичної та видавничої діяльності;

        Ярмонової І. О. – методистки кабінету інформаційно-аналітичної та видавничої діяльності.

        Члени атестаційної комісії заслухали інформацію щодо навчально- методичної роботи, рівня професійної компетентності вищезазначених методистів.

Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Луганській області для викладачів інформатики та педпрацівників галузі інформаційних технологій було проведено обласну методичну секцію у формі семінару-практикуму на тему: «Розвиток навичок викладачів ЗП(ПТ)О щодо діджиталізації освітнього процесу». У заході, який відбувся 11 березня 2020 року, узяли участь 14 педагогів із 13 закладів професійної (професійно-технічної) освіти Луганської області.

Під час семінару-практикуму увагу присутніх було акцентовано на актуальності обраної теми, оскільки в Україні протягом наступних п’яти років відбуватиметься діджиталізація всіх сфер суспільного життя, то ж і освіта не може стояти осторонь.

Цифрова трансформація – це неминучий процес, що відбувається в усьому світі. Високотехнологічні досягнення впроваджуються в наше життя нон-стоп.Тож педагогу необхідно вчитися постійно й паралельно з основною діяльністю. Чинниками даної сучасної освітньої взаємодії є процеси глобалізації, діджиталізація. Значною мірою вони визначають життя сучасної особистості та суспільства XXI століття.

05 березня 2020 року в Навчально-методичному центрі професійно-технічної освіти у Луганській області відбувся перший воркшоп для молодих заступників директорів з навчально-виробничої роботи, які мають досвід роботи на посаді до 3-х років.

05.03.2020 6

У процесі динамічної групової роботи учасники отримали нові знання та навички за різними напрямами: початкові труднощі та їх подолання на посаді заступника директора з НВР, взаємодія між учасниками освітнього процесу, виокремлення основних завдань, складання карти вирішення проблеми із залученням ресурсів, обмін досвідом.

ice screenshot 20200304 152100

Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Луганській області для викладачів природничих дисциплін ЗП(ПТ)О було проведено обласну методичну секцію у формі семінару-практикуму на тему: «Входження викладачів ЗП(ПТ)О у всесвітній освітній простір через уміння презентувати власні досягнення в мережі Іnternetта професійних виданнях». У вищезазначеному заході, який відбувся 4 березня 2020 року, узяли участь 14 педагогів із 12 закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

14.03.2020 1

На зустрічі педагогічних працівників було розглянуто питання щодо академічної доброчесності, уміння презентувати власні досягнення в професійних виданнях та мережі Іnternet, умінь редагування україномовних текстів тощо.

27 лютого 2020 р. відбулося засідання творчої групи викладачів суспільних і гуманітарних дисциплін закладів П(ПТ)О, що працюють над створенням електронного контенту «Сучасні форми візуалізації навчального матеріалу».

У заході, який відбувся у режимі он-лайн, взяло участь 39 педагогічних працівників з 19 закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Методист навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській області Інна Черняк акцентувала увагу на необхідності проведення такої роботи, адже діджиталізація освіти вимагає нових форм подання навчального матеріалу і продемонструвала можливості електронної дошки Padlet як форми спільної роботи над проєктом.

27.02.2020 1

26 лютого 2020 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській області було проведено перше заняття школи прогресивного педагогічного досвіду для викладачів предмету «Захист Вітчизни» на тему: «Військово-патріотичне виховання молоді в рамках реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання». Керівник школи – викладач предмету «Захист Вітчизни» ДНЗ «Сєвєродонецьке вище професійне училище» Микола Брянченко.

З метою формування в учнівської молоді життєво необхідних компетентностей щодо захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій, було здійснено обмін досвідом щодо підготовки учнівської молоді до проходження служби в Збройних силах України. Увагу учасників було акцентовано на впровадженні компетентнісного підходу в освітній процес закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

 

26.02.2020 1

13 лютого 2020 року для викладачів загальноосвітньої підготовки зі стажем роботи до 3-х років Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Луганській області у формі вебінару було проведено методичний консалтинг за темою: «Сучасні вимоги до конструювання компетентнісного уроку». У заході взяло участь 18 учасників з 12 закладів П(ПТ)О області.

13.02.2020 10

13 лютого 2020 року відбулось засідання комісії з професійної педагогіки, психології та змісту професійно-технічні освіти Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України про хід та результати інноваційної освітньої діяльності Всеукраїнського рівня на базі закладів П(ПТ)О. На початку заходу з привітальним словом виступила академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України Ничкало Нелля Григорівна. На засіданні було розглянуто звіт про результати дослідно-експериментальної роботи НМЦ ПТО у Луганській області та Золотівського професійного ліцею за темою: «Організація професійного навчання учнівської молоді й дорослих, які проживають на тимчасово окупованій території та в населених пунктах на лінії зіткнення, з використанням технології дистанційного навчання».

Досвід роботи Луганської області презентували Ольга Лебединська, методист НМЦ ПТО у Луганській області, та Світлана Мозгова, методист Золотівського професійного ліцею.

13.02.20 1