04 грудня 2023 року відбулась обласна педагогічна студія «Цифрова культура педагогічного працівника». Методисти НМЦ ПТО у Луганській області й педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти мали змогу обмінятися досвідом щодо методів і засобів розвитку цифрової грамотності, визначити для себе цифрові орієнтири в професійній діяльності, розглянути шляхи розвитку інформаційно-цифрової компетентності педагога й вектори цифровізації сучасної освіти.

24 листопада 2023 року  Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Луганській області в онлайн-режимі проведено  інструктивно-методичну нараду для членів журі ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2023/2024 навчальному році, ХIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка й  ХХIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Під час роботи методистами НМЦ ПТО у Луганській області представлено графік та алгоритм перевірки робіт учасників інтелектуальних змагань.

Розглянуто й затверджено пропозиції щодо формування загального складу журі, апеляційної комісії.

Задля дотримання заходів безпеки, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану в Україні, засідання журі щодо перевірки робіт учасників ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад і конкурсів відбудуться з використанням технологій дистанційного навчання.

14 листопада 2023 року  Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Луганській області в онлайн-режимі проведено  інструктивно-методичну нараду щодо організації та проведення  
ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у
2023/2024 навчальному році, ХIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка й  
ХХIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
.

У поточному навчальному році учнівські олімпіади проводитимуться з математики, фізики, інформатики, хімії, біології, географії, історії, української мови та літератури, англійської мови, інформаційних технологій.

ІІ етапи олімпіад та мовно-літературних конкурсів відбудуться протягом листопада – грудня 2023 року за завданнями Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській області в дистанційному форматі.

Під час роботи методистами НМЦ ПТО представлено умови й графік проведення інтелектуальних змагань, а також правила їх проведення. 

Окрім того, методисти звернули увагу педагогів на дотриманні академічної доброчесності та правилах поведінки при сигналі «Повітряна тривога».

31 жовтня 2023 року  за ініціативи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській  області в онлайн-режимі відбувся обласний вебінар для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Ефективне онлайн-навчання в умовах війни: ресурси, завдання, оцінювання».

Метою заходу визначено розвиток навичок, необхідних для організації ефективного онлайн-навчання, збереження академічного прогресу та знань.

Під час заходу методистами НМЦ ПТО представлено цікаві та корисні ресурси для ефективного онлайн-навчання, зокрема, онлайн-дошку Miro як ще одну з можливостей урізноманітнення освітнього процесу.     

Учасники розглянули можливості штучного інтелекту, чату GPT, створювали цікаві  дидактичні завдання з різних предметів (історії, української мови, англійської мови), було представлено навчальний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» (джерело доступу: https://filter.mkip.gov.ua/#mediaosvita_yak), який містить у собі багато посібників та корисних вправ.

Поряд з цим, учасниками заходу розглянуто інші можливості штучного інтелекту, а саме автоматичне створення презентацій в сервісі wepik.

Захід пройшов у теплій і дружній атмосфері.

Посилання на захід: https://youtu.be/EAo-zGk3BLY

27 жовтня 2023 року колектив Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській долучився до написання ХХІІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Текст радіодиктанту був написаний Катериною КАЛИТКО, українською поетесою та перекладачкою та читався актором театру та кіно Олексієм ГНАТКОВСЬКИМ, який відомий своєю роллю Івана Довбуша у фільмі «Довбуш».


#пишеморазом #радіодиктант #всебудепрофосвіта #НМЦПТО

 

 

 

25 жовтня 2023 року НМЦ ПТО у Луганській області в онлайн-режимі проведено педагогічний коучинг за темою «Компетентнісний підхід до професійного розвитку педагога в інтеграції із сучасними технологіями» у форматі обміну досвідом для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.    

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.10.2023 № 321-к «Про нагородження працівників сфери освіти»  за бездоганну працю, плідну педагогічну діяльність, високі досягнення у навчанні та вихованні молоді, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків та вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України Грамотою Міністерства освіти і науки України відзначено  ПІДГАЙКА Сергія Володимировича, заступника директора з навчально-методичної роботи НМЦ ПТО у Луганській області, Подяками  Міністерства освіти і науки України відзначені методисти Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській області ЧАДЮК Ольга Василівна, КРАВЧЕНКО Володимир Володимирович, МИЩЕНКО Тетяна Миколаївна.

Вітаємо колег із заслуженими нагородами та бажаємо творчого натхнення та нових здобутків!

 

 

 

12 жовтня 2023 року Навчально-методичний центром професійно-технічної освіти у Луганській області було проведено обласну методичну секцію для заступників директорів, методистів, осіб, відповідальних за роботу центрів (кабінетів) розвитку кар’єри та профорієнтаційну діяльність за темою «Центр розвитку кар’єри: формування навичок для успішної кар’єри».
 
Головними темами онлайн зустрічі стали: створення та функціонування центрів розвитку кар’єри та кар’єрного консультування на базі закладів професійної освіти, планування їх роботи тощо. Учасникам презентовано посібники та інші допоміжні матеріали від Міністерства освіти і науки України та міжнародних партнерів з проблематики питання, платформи кар’єрного розвитку та курси, які вони пропонують для освітян.
 
 
 
 
 

05 жовтня 2023 року  Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Луганській області була проведена інструктивно-методична нарада щодо умов та порядку проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024».

Конкурс для викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти проходитиме в номінаціях: «Географія», «Українська мова та література», «Фізика»  у два тури:

перший тур – листопад 2023 – лютий 2024 року;

другий тур – квітень – травень 2024 року.

Для участі в конкурсі педагогічним працівникам необхідно: зареєструватися в період з 25 вересня до 16 жовтня 2023 року на офіційній сторінці конкурсу в розділі «Реєстрація учасників 2024» https://mon.gov.ua/ua/konkursi-dlya-pedagogiv/konkurs-uchitel-roku/uchitel-roku-2024.