З метою поширення досвіду закладів професійної (професійно-технічної) освіти щодо впровадження елементів дистанційного навчання та демонстрації набутої практики організації освітнього процесу під час загальнодержавного карантину 20 травня 2020 року Інститутом професійної освіти НАПН України та Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Луганській області було ініційовано проведення Всеукраїнського вебінару «Технології дистанційного навчання у підготовці кваліфікованих робітників нової формації». Модератором виступив Кононенко Андрій Геннадійович, кандидат педагогічних наук, завідувач науково-організаційного відділу Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України.

20.05.2020 1

 

Захід зібрав профехівців з усіх куточків України. Загальна кількість присутніх склала понад 300 осіб.

У рамках вебінару було висвітлено основні підходи до використання дистанційної форми у професійній освіти, застосування елементів електронного навчання у підготовці кваліфікованих робітників, актуальні проблеми, які зосереджені в реалізації даного питання, та шляхи адаптації закладів освіти у новому режимі роботи.

 

 20.05.2020 2

 

Досвідом власної практики поділились Луганська  (Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Луганській області, Золотівський професійний ліцей), Вінницька (ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг»), Черкаська (ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей») та Хмельницька області (ДНЗ  «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг», Вище професійне училище №4 м. Хмельницького). 

 

 20.05.2020 3

 

 20.05.2020 4

 

 20.05.2020 5

 

20.05.2020 6

 

20.05.2020 7

 

20.05.2020 8

 

Учасники заходу мали змогу ознайомилися з принципами відкритого навчання, спектром комп’ютерних навчальних програм різного призначення та засобами побудови сучасного телекомунікаційного інформаційного освітнього середовища. Увазі присутніх, окрім означених питань, було представлено статистичні та аналітичні дані користування технологіями дистанційного навчання, ступінь задоволення здобувачів освіти інноваційним інструментом здобування знань, умінь і навичок, а також рівень адаптації педагогічних працівників в нових умовах роботи. Доповідачі надали посилання до власних електронних розробок та Інтернет-сторінок.

Запис вебінару можна переглянути на офіційному сайті Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській областіhttp://nmc-pto.lg.ua/, а також за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=VxcJDFFK83c