28 та 29 лютого 2024 року за ініціативи  Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській області проведено Всеукраїнський вебінар для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти «Технології евристичного навчання на уроках математики й фізики», спрямований на ознайомлення з концепцією, перевагами, практичними прикладами та інструментами евристичного навчання.

З метою поетапного та систематичного розвитку й вдосконалення  цифрових компетентностей і цифрової культури педагогічних працівників Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Луганській області 27 лютого 2024 року в онлайн-режимі впроваджено обласну педагогічну студію за темою: «Цифрова культура педагогічного працівника». У заході взяли участь педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти Луганської області. Учасниками розглянуто такі проблемні питання:

 • цифрова культура педагогічного працівника;
 • засоби розвитку цифрової культури педагогічних працівників;
 • формування культури цифрової обізнаності педагогічних працівників галузі професійної (професійно-технічної) освіти;
 • застосування інноваційних цифрових технологій на уроках з охорони праці;
 • цифрові інструменти візуалізації навчального матеріалу на уроках професійно-теоретичної підготовки та уроках виробничого навчання;
 • цифрові технології як джерело розширення можливостей і трансформації професійної (професійно-технічної) освіти.

Отримано багато корисної інформації, теоретичних засад та досвіду з упровадження нових підходів організації освітнього процесу  у цифровому просторі.

Сьогодні, 27 лютого 2024 року, відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння і взаємодію між кафедрою професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти» НАПН України та Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Луганській області.

Угода передбачає спільну роботу сторін з метою підвищення професійного рівня педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів регіону, проведення спільних наукових досліджень у сфері освіти, обміну досвідом та поширення кращих освітніх практик.

Підписання угоди - важливий крок на шляху розвитку освітнього потенціалу Луганщини. Адже, співпраця дасть змогу об’єднати зусилля науковців і практиків для вирішення актуальних завдань модернізації освіти в регіоні.

 

22 та 23 лютого 2024 року методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській області, Тетяна Мищенко, взяла участь у тренінзі "Проєкти Erasmus+: пріоритети, формування проєктних заявок, логіко-структурний підхід". Захід було організовано за підтримки Національного Еразмус+ офісу в Україні, спільно з Міністерством освіти і науки України, Директоратом професійної освіти та Folkuniversitetet (Швеція). Тренінг надав учасникам можливість ознайомитися з ключовими аспектами програми Erasmus+ та навчитися ефективно формувати проєктні заявки. Після успішного завершення заходу, Тетяна Мищенко отримала сертифікат учасника від організаторів.

Відповідно до спільного плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Черкаській області та комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» з метою популяризації та поширення кращого досвіду з питань розвитку медіаосвіти в умовах закладу професійної (професійно-технічної) освіти 20 лютого 2024 року відбулася Всеукраїнська освітня акварель для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти: «Діалог медіа та освіти: 6G».

16 лютого 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Луганській області проведено інструктивну нараду (вебінар) в онлайн-режимі для відповідальних осіб управлінь (відділів) освіти області та закладів загальної середньої освіти з питань замовлення документів про освіту державного зразка у 2024 році за темою: «Замовлення документів про освіту державного зразка у 2024 році».

Під час заходу Тетяна Мищенко, методист НМЦ ПТО у Луганській області, акцентувала увагу присутніх на особливостях обліку, замовлення та отримання документів про освіту державного зразка у 2024 році, розглянувши такі питання:

 • особливості замовлення документів про освіту державного зразка для випускників 2024 року (терміни, алгоритм замовлення);
 • збір пакетів установчих документів закладів освіти;
 • подання пакетів документів до реєстру закладів освіти для внесення змін;
 • замовлення та видача дублікатів документів про освіту під час воєнного стану;
 • оформлення пакетів документів для замовлення передруків;
 • особливості роботи у програмному забезпеченні Education;
 • алгоритм отримання документів про освіту державного зразка.

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській області 14 лютого 2024 року в онлайн-режимі відбувся обласний вебінар на тему: «Удосконалення дистанційних уроків фізичної культури» для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Луганської області.

13 лютого 2024 року онлайн-режимі відбулась обласна методична секція викладачів з охорони праці закладів професійної (професійно-технічної) освіти Луганської області за темою «Педагогічні інновації та техніки професійного розвитку». Відповідно до програми заходу опрацьовані питання впровадження сучасних педагогічних технологій та інноваційних форм навчання майбутніх кваліфікованих робітників. Заплановано створення тематичної електронної платформи з охорони праці як сервісу навчальних матеріалів з даного освітнього компоненту та розроблено графік наповнення сервісу інформаційним контентом.

 

З метою реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України, активізації національно-патріотичного виховання учнівської молоді, популяризації вивчення історії, пошуку та розкриття юних талантів, формування в учнівської молоді активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному й культурному житті України, а також з нагоди відзначення Дня Соборності України протягом січня 2024 року, відповідно до планів роботи Департаменту світи і науки Луганської обласної державної адміністрації та Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства, проведено обласний етап Всеукраїнської фотовиставки «Україна – це ми!» в онлайн-форматі.

До участі у обласному етапі Всеукраїнської фотовиставки долучились понад 200 учасників з 86 закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти Луганської області, зокрема, і педагогічні працівники.

Серед учасників обласного етапу відзначено здобувачів освіти Вищого професійного училища № 92 м. Сєвєродонецька: Єгора КИХТЕНКА нагороджено грамотою за кращу фотороботу; Марину ПАДАЛКУ – дипломом учасника.

Обласну фотовиставку До Дня Соборності України можна переглянути у Фейсбук на сторінці Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства за посиланням: https://www.facebook.com/Луганський-обласний-центр-дитячо-юнацького-туризму-і-краєзнавства-296017590828916.

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській області 2 лютого 2024 року проведенно інструктивно-методичну нараду для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Учасниками заходу стали керівники, заступники директорів з навчальної, виховної (навчально-виховної), навчально-виробничої роботи, методисти, викладачі й майстри виробничого навчання ЗП(ПТ)О Луганської області.

Під час проведення заходу методистами НМЦ ПТО у Луганській області розглянуто пріоритетні напрямки роботи закладів П(ПТ)О у 2024 році, організацію моніторингу методичних напрацювань і цифрової компетентності педагогічних працівників в умовах дистанційного навчання.

Учасники ознайомлені з планом роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській області на 2024 рік.

Заплановано розробку відповідних матеріалів педагогічними працівниками ЗП(ПТ)О для формування методичних збірників з предметів загальноосвітньої підготовки; проведення засідань творчих груп і роботу обласних методичних секцій викладачів предметів загальноосвітньої підготовки, класних керівників і педагогічних працівників циклу професійної підготовки; підготовку розробок для цифрової платформи професійної освіти «Світ професій».