Напередодні Дня народження Лесі Українки в рамках проведення V Всеукраїнського (ХV Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!» (далі – Конкурс) на базі Навчально-методичного центру професійної (професійно-технічної) освіти у Луганській області та ДНЗ «Сєвєродонецьке вище професійне училище» 13 лютого 2019 року відбувся перший регіональний етап, у якому загальне журі розглянуло 47 робіт учасників змагань. За роки проведення цей Конкурс став одним із наймасовіших творчих змагань.
  Звертаючи увагу на досвід участі та проведення конкурсу, хотілося б зазначити, що рівень змагання з кожним роком зростає, учні демонструють неабияку майстерність виразного читання поезій Лесі Українки, інсценізацій її драматичних творів, свої здібності в художньо-образотворчому мистецтві, залучаються до науково-пошукової роботи.
  Цього року в ювілейному Конкурсі взяли участь учні з 19 закладів професійної (професійно-технічної) освіти Луганської області у 7 номінаціях: «твір», «науково-пошукова робота», «декламація», «інсценізація», «малюнок», «декоративно-прикладне мистецтво», «вокал».

 

19.02.2019 1

     Загальне журі відзначило активну участь та кропітку творчу роботу учнів та педагогічних працівників усіх закладів П(ПТ)О в реалізації мети змагань: сприяння глибшому вивченню творчості великої української поетеси Лесі Українки, долучення молоді до збереження і розвитку культурної спадщини українського народу, виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини.
     У номінації «твір» журі з 12 робіт визначило переможця і рекомендувало до участі в наступному етапі есе на тему: «А в серці тільки ти, єдиний мій, коханий краю!» Давиденка Микити, учня Рубіжанського відділення ВП «Регіональний центр професійної освіти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» (керівник Зайцева О. О.).
    У номінації «декламація» до участі в наступному етапі рекомендовано такі роботи:
• «Народ пророкові» у виконанні Скляренка Дениса, учня ДНЗ «Сєвєродонецьке вище професійне училище» (керівник Бібко В. Л); 
«Коли дивлюсь я в любі очі» у виконанні Іваненко Яни, учениці ДНЗ «Сєвєродонецьке вище професійне училище» (керівник Бібко В.Л.); завантажити (виступи Скляренка Д., Іваненко Я.)
• «В магазині квіток», виконавець Кравець Володимир, учень Рубіжанського професійного хіміко-технологічного ліцею (керівник Калугіна С. М.). Завантажити
  Членів журі вразило яскраве декламування творів Лесі Українки, емоційність та артистизм, які продемонстрували учні-учасники конкурсу.

     У номінації «інсценізація» до участі в наступному етапі рекомендовано такі роботи:
• «Сповідь Мавки» у виконанні Чумак Анастасії, учениці Золотівського професійного ліцею (керівник Червякова Н. Г.); завантажити
• «Коли вже зачепили «се питання» у виконанні Сидоренка Владислава, учня ДНЗ «Сєвєродонецьке вище професійне училище» (керівник Бібко В. Л.). Завантажити

    У номінації «малюнок» із 17 робіт, що надійшли на Конкурс, журі рекомендувало до участі в наступному етапі такі малюнки:

19.02.2019 2

«Мавка» Літвінової Анастасії, учениці Вищого професійного училища №92 м.Сєвєродонецька (керівник Кравцова О. В.);
• «Сподівання без надії» Гарькавець Антоніни, учениці ДНЗ «Сєвєродонецький професійний ліцей» (керівник Зінченко Л. І.);
• «То була тиха ніч чарівниця» Грицаєнко Анни, учениці Рубіжанського відділення ВП «Регіональний центр професійної освіти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» (керівник Зайцева О. О.).

19.02.19 3   У номінації «декоративно-прикладне мистецтво»  загальне журі відзначило творчий підхід, оригінальність виконання і рекомендувало до участі в наступному етапі такі роботи:

• «Зів’яле кохання» Михайлової Сніжани, учениці Рубіжанського відділення ВП «Регіональний центр професійної освіти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» (керівник Зайцева О. О.);
• «Лесин всесвіт» Харченко Наталії та «Зіркові барви поезії» Сич Поліни, учениць Марківського професійного аграрного ліцею (керівник Пономаренко Т. М.);
• «Лісова пісня» Ростової Анастасії, учениці Вищого професійного училища №94 (керівник Лугова О. С.).

 19.02.19 4

 

19.02.2019 5

    У номінації «вокал» журі оцінило пісню «Хотіла б я піснею стати» у виконанні дуету «Мальви» (Чумак Анастасія, Мулявчик Лілія), учениць Золотівського професійного ліцею (керівник Червякова Н. Г.) – за загальний настрій, сценічність і харизму, а також Буткової Малени і Фролкіної Анастасії, дуету Старобільського професійного ліцею (керівник Світлична І. Є.) – за настрій і створений образ; роботу «Давня казка» у виконанні Скорохода Родіона, Мащенко Наталії, Добрінової Ірини, учнів Попаснянського професійного ліцею залізничного транспорту (керівники Разуваєва Н. В., Бунга О. О.) – за сміливість і старанність.
     У номінації «науково-пошукова робота» журі відзначило роботу «Пам’ятники Лесі Українці в Україні та у світі» групи учнів ДНЗ «Сєвєродонецьке вище професійне училище»: Жибоєдова Олександра, Кондратенка Данила, Порошенко Тетяни, Янкового Євгена (керівники Ковальова І. О., Кривобок О. І.) за ґрунтовність дослідження.

     НМЦ ПТО у Луганській області висловлює щиру подяку за роботу членам журі Конкурсу:
у номінаціях «твір» та «науково-пошукова робота»
1. Калугіній С. М., викладачу Рубіжанського професійного хіміко-технологічного ліцею;
2. Кравцовій О. В., викладачу Вищого професійного училища № 92 м. Сєвєродонецька;
3. Куценко В. О., викладачу ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей»;
4. Малік Ю. Ю., викладачу Вищого професійного училища № 94;
5. Зубковій О. Є., викладачу ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей»;

у номінаціях «декламація», «інсценізація», «малюнок», «декоративно-прикладне мистецтво», «вокал»
1. Васильченку А. М., керівнику гуртка Рубіжанського професійного хіміко-технологічного ліцею;
2. Бібко В. Л., керівнику гуртка ДНЗ «Сєвєродонецьке вище професійне училище»;
3. Зайцевій О. О., викладачу ВП «Регіональний центр професійної освіти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», Рубіжанське відділення;
4. Панаріній М. Б., керівнику гуртка Вищого професійного училища №94;
5. Єфімцевій М. В., бібліотекарю Рубіжанського професійного хіміко-технологічного ліцею.

     Приємно, що слова Лесі Українки завдяки такому конкурсу так актуально звучать сьогодні з вуст молоді в усіх куточках України і закликають боротися «за нове життя». Щиро вітаємо переможців І етапу V Всеукраїнського (ХV Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці, та зичимо успіхів і творчого натхнення для участі в наступних етапах! Бажаємо нашим талантам запалати яскравими зірками у фіналі Конкурсу!

     Конкурс має непросту історію. Започаткований відомою громадською діячкою Канади, лікаркою, меценатом п. Марією Фішер-Слиж, він 10 років проводився в Криму. З окупацією Криму конкурс не вмер, а набрав ще більшої актуальності та сили. Тепер мандрує регіонами України і збирає переможців у Чернівцях.