18 листопада 2022 року відбувся обласний онлайн-форум до Дня гідності та свободи «Освіта Луганщини: простір стійкості та гідності». Попри складні воєнні умови захід об’єднав приблизно 300 освітян Луганської області.

Форум організували Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, управління Державної служби якості освіти у Луганській області та Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Луганській області.

Мета форуму: об’єднання зусиль освітян на шляху до реформування та забезпечення якості освіти, упровадження змін у систему роботи закладів освіти Луганської області; обговорення актуальних питань організації освітнього процесу та професійного розвитку педагогічних працівників; ствердження та захист демократичних цінностей, ідеалів свободи та гідності; ушанування пам’яті громадян-героїв, які стали на захист нашої держави; підтримка воїнів, які сьогодні захищають національні інтереси, суверенітет та територіальну цілісність України.

Локація «Значення професійної освіти під час війни та її роль у повоєнній відбудові: стан і перспективи» зібрала керівників та педпрацівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Учасники розглянули питання щодо сталого розвитку професійної освіти; функціонування ЗП(ПТ)О в умовах евакуації; ролі Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти в підтримці професійної освіти під час воєнного стану; ролі регіональної методичної служби в забезпеченні сталості провадження освітнього процесу в ЗП(ПТ)О регіону; програми ООН із відновлення та розбудови миру в підтримці професійної освіти України; організації освітнього процесу в єдиному інформаційно-комунікаційному просторі.

З вітальним словом до освітян Луганщини звернулися:

Катерина МІРОШНИЧЕНКО,  Президент громадської організації “Всеукраїнська асоціація працівників професійно-технічної освіти”;

Валентина РАДКЕВИЧ, директор Інституту професійної освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України;

Валентина СМАЛЬ,  спеціаліст з розвитку професійної освіти Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Справжньою несподванкою стало привітання Ірини ШУМІК, генеральної директорки Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України, яка під час перебування у відрядженні за кордоном доєдналась до форуму із словами підтримки профтехосвітянам Луганщини.

Отже, форум «Освіта Луганщини: простір стійкості та гідності» став для освітян і викликом, і символом надії та об’єднання водночас. В умовах тотальних повітряних тривог, ракетних обстрілів та за відсутності світла й інтернету педагогічні та науково-педагогічні працівники торують шлях до вершин професіоналізму та самовдосконалення.

Професійна освіта Луганщини гідно тримає свій фронт. Попереду у нас ще багато роботи на території всієї звільненої Луганщини. Наша непоборна віра у гідність і свободу, у світле майбутнє обов’язково принесе Перемогу! Ми вистоїмо у боротьбі з ворогом та разом зробимо нашу країну – процвітаючою!

Слава Україні!

Ознайомитись із програмою та матеріалами форуму...