9 березня 2023 року за ініціативи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Волинській області спільно з Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Луганській області було проведено міжобласний вебінар на тему: «Громадянська освіта у контексті російсько-української війни».

Курс Громадянської освіти відіграє важливу роль в контексті російсько-української війни, оскільки він допомагає формувати свідоме громадянство, розвивати критичне мислення здобувачів освіти та сприяє розумінню того, що стоїть за конфліктом і як його можна вирішити.

Учасниками вебінару стали методисти та викладачі курсу «Громадянська освіта» ЗП(ПТ)О Волинської та Луганської областей.

В ході заходу було представлено проєкт з впровадження навчальної програми та навчально-методичних матеріалів курсу «Демократія: ідеї на практиці», розглянуто особливості організації освітнього процесу в умовах воєнного стану, методи, принципи та технології формування компетентностей на уроках громадянської освіти.

Одним із ключових аспектів громадянської освіти є виховання толерантності і поваги до думок та переконань інших людей. У контексті війни це може бути особливо важливим, оскільки конфлікт може призводити до поларизації суспільства та зростання ворожнечі між групами людей. Громадянська освіта може сприяти зниженню цієї ворожнечі шляхом підвищення рівня розуміння того, що привело до конфлікту та як його можна вирішити мирним шляхом.

До інших важливих аспектів громадянської освіти в контексті війни можна віднести виховання патріотизму, розуміння прав людини та громадянських свобод, підвищення рівня критичного мислення, сприяння розвитку міжкультурної та міжнаціональної діалогу.

Викладачі поділилися досвідом набуття громадянської компетентності засобами створення та реалізації проєктів у шкільній або місцевій громаді.

Також учасники прослухали правовий всеобуч «Гібридна війна в міжнародному праві» та отримали психолого-педагогічні поради як стабілізуватися під час війни.